Tomáš Mrkvica

zakladatel a hybatel značky IDEAFACE | www.ideaface.cz

Dostal jsem se svým podnikáním do zdánlivě slepé uličky. Vše šlapalo skvěle ale začaly vyvstávat otázky DPH, s.r.o., dalšího růstu firmy/jakého, subdodavatel vs. zaměstnanci. Problémy, které jsem v hlavě neustále omílal dokola, ale sám se nedokázal rozhoupat k nějaké akci. Uvědomil jsem si, že ideální by bylo přednést to někomu zkušenějšímu a nechat si v tom udělat pořádek. Petra jsem si vybral proto, že jsme z jednoho města a měl hodně velmi pozitivních recenzí. Rozhodnutí poradit se s někým o svém podnikání, bylo snad asi to nejlepší rozhodnutí, které jsem zatím udělal. Petr měl velmi vřelý, pozitivní, lidský přístup. Přiměl mě se opravdu zamyslet a co nejlépe popsat problémy, se kterými se potýkám. Jeho následná reakce byla velmi konstruktivní, přímá a jasná. Najednou se z problémů staly lákavé výzvy. Vesmír se spojil a začal pracovat pro mě. Petr mi předal jasnou vizi možností. Předvedl mi techniku jakým způsobem lze s myšlenkami kreativně pracovat. Samozřejmě, že rozhodnutí kam to dále posunu je na mě. Ale velmi mě uklidňuje fakt, že existují lidé jako je Petr, kteří jsou připraveni vám podat pomocnou ruku ve chvíli kdy to potřebujete. Díky a těšilo mě.


MVDr. Martina Rödlová

veterinární lékařka | www.veterinahradec.cz

Konzultovala jsem s Petrem současnou situaci a možnosti dalšího rozvoje a rozšíření mé ordinace. Setkání s ním mě neuvěřitelně nastartovalo nejen do dalších pracovních aktivit, ale i osobně. Jeho přístup mě opravdově nadchl, protože mi dokázal s nadhledem určit slabší místa a doporučil pro mě funkční a ihned realizovatelná vylepšení. Je úžasné, jak všude dokáže najít pozitivum a světélko v tunelu. Líbí se mi, že je nejen dobrý mentor, ale i posluchač – moje problémy ho opravdu zajímají a nachází řešení vhodná právě pro mě.


Aneta Jirková

jednatelka a lektorka ve společnosti Gylbio

S panem Moučkou jsem měla zatím pouze úvodní konzultaci, ale jeho profesionální přístup a nadhled mě rozhodně potěšil. Z jeho rad je poznat, že nemá jen teoretické znalosti knih, ale už si v businessu prošel mnohým. Již úvodní konzultace mě nakopla a já si uvědomila pár chyb, které jsem již v začátcích podnikání napáchala.


Kamila Metzová

propagátorka zdravého životního stylu | www.varilamysicka.cz

Možnosti úvodní konzultace s Petrem jsem ráda využila, byla jsem zvědavá, jak ji Petr povede, jak to pojme. Mohu říci, že to pro mě byla smysluplná hodina. Petr na mě působil velmi sympaticky a důvěryhodně, jeho projev byl pro mě dobře srozumitelný. Odnesla jsem si několik zásadních poznatků a myšlenek. To, co mi ale utkvělo v paměti snad nejvíc bylo to, že Petr podnikání nevnímá jen technicky, ale pracuje i s tím, aby byl člověk spokojený a mohl mít radost z toho, co dělá, na což mnoho lidí zapomíná.


Lucie Vomáčková

koordinátorka

Byla jsem u Petra na podnikatelské akademii a bylo to pro mě a můj profesní život velice přínosné. Petr je člověk, který dokáže ukázat varianty cest jak se dále posouvat a nástrahy, které hrozí. Ukázal mi konkrétní postupy jak v práci (na manažerské pozici nebo v podnikání) postupovat efektivně, smysluplně a jak si udržet nadhled. V podnikatelské akademii mi ukázal, jak rozpoznávat co je důležité a co ne. Pomohl mi ujasnit si, co vlastně chci. Vše je úžasně propojené a navazuje na sebe. Hezky od základů dál… Pomocí domácích úkolů jsem si informace převedla konkrétně na svou problematiku a zjistila, zda jsem látku správně pochopila. Petr má úžasně mnoho nápadů a umí najít, kde je chyba. Díky němu tak mohu předejít chybám a ušetřit si spoustu dalších problémů. Takže pokud potřebujete posunout sebe, svou firmu nebo nápad, který vám umožní vydělat více peněz, kontaktujte Petra 🙂


Ing. Petra Kábrtová

vyučující na střední škole

Pan Petr Moučka si udělal čas a věnoval se i studentům na Obchodní akademii, Střední odborné škole a Jazykové škole s právem SJZ v Hradci Králové. Studenti si v rámci školy ve 3. ročníku zakládají tzv. studentské společnosti pod záštitou organizace Junior Achievement, ve kterých si zkouší skutečné reálné podnikání. Pan Moučka doslova studenty nakazil svoji činorodostí a elánem. Přestože podnikatelské záměry studentů jsou zatím ještě v plenkách, věřím, že s konzultantem Petrem Moučkou, budou naše plány zrealizovány a společně doufáme, že budou úspěšné.


Ing. Luděk Prudký

podnikatel, víceprezident Mezinárodní asociace instruktorů bojových umění, z.s.

Absolvoval jsem akreditovaný kurz Cvičitele Sebeobrany, pana Moučky, se zaměřením na podnikání, ukončený začátkem roku 2015. Velmi se mi líbila koncepce pomoci zájmovému cvičiteli změnit se ve cvičitele podnikatele. Jde o mnoho nových přístupů k vedení tréninkových jednotek, kurzů, workshopů apod. Uvědomění si jiného přístupu ke cvičenci – klientovi. Doporučená literatura mi pomohla nejen s absolvováním kurzu, ale i dalšímu osobnostnímu rozvoji. Při probírání teorie tréninku jsem si uvědomil vznik určitých stereotypů při stavbě tréninkových jednotek, také jsem se dozvěděl i něco z nových trendů výuky sebeobrany, a to ať už z hlediska výukové náplně, tak i z hlediska očekávání klientů. Do kurzu jsem se přihlásil z důvodu rozšíření si své kvalifikace v oblasti bojových sportů a umění. Celý kurz se mi líbil i svou formou vedení, která byla velmi pružná a využívající současné možnosti komunikace. Kurz bych doporučil každému, kdo už má určité zkušenosti s vedením nějaké skupinky zájemců o bojová umění a má k tomu i dostatečnou praxi v sebeobraně nebo bojových uměních a chtěl by se touto cestou dál rozvíjet.


Pavel Houdek

moderni-sebeobrana.cz

Kurz „Cvičitel sebeobrany“, vedený osobně Petrem Moučkou, byl – jak to u Soruda bývá zvykem – tak trochu jiný. Jeho obsahem totiž nejsou techniky a drilování, ale to, co jako instruktor sebeobrany opravdu potřebujete: vedle měkkých dovedností zejména informace o tom, jak v tomto oboru podnikat. Petr se vedle sebeobrany živí jako podnikatelský poradce a v tomto kurzu ze sebe dal to nejlepší z obou světů. Když jsem kurz více než před rokem absolvoval, rozhodně mi připadal fajn. Naplno jsem ho ale docenil až nyní, kdy mám výuku už rozjetou a vidím, že Petrovy rady měly velký smysl a padly na úrodnou půdu. Jinak řečeno – tento kurz pořádně proklepla až praxe. Neříkám, že jsem si od Petra Moučky všechno přebral jako svátost – v některých věcech šlo o praktické tipy, jindy spíše o směr uvažování… Každopádně mi kurz zcela jistě ušetřil celou řadu slepých uliček, kterými si za mě v minulosti při svém podnikání Petr sám prošel. Dnes, více než rok po absolvování, to vidím více než jasně.


Jan Barbořík

Marketér s duší grafika

Využil jsem možnosti konzultace s Petrem nad rozvojem a dalším směřováním mého podnikání. Konzultace probíhala přesně tak, jak bych od profesionála očekával. Otevřeně, věcně, strukturovaně, bez zbytečných odboček od tématu. Kromě zpětné vazby nezaujatého člověka jsem si odnesl další náměty a praktické rady pro příští nezbytné kroky. Doporučuji.


Mgr. Adéla Rúčková Moravcová

Ilustrátorka

Když jsme pozvali Petra Moučku, aby přednášel na setkání Volnonožců, věděli jsme, že bude dobrý. On však naprosto předčil naše očekávání, byl výborný! Nejen, že svým živým projevem a entuziasmem strhnul posluchače, vychrlil na nás v ucelené podobě spoustu informací o plánování projektů, tvorbě byznys plánu i o podnikání obecně. Je to člověk na svém místě, s cennými zkušenostmi, které umí jasně, srozumitelně a s úsměvem předávat dál.


Petra Kilingrová
www.hradeckedelikatesy.cz

Účastnila jsem Petrova pilotního projektu „Podnikatelská akademie“. Měla jsem s ním již zkušenost z osobních konzultací, a když se mi naskytla možnost se projektu účastnit, tak jsem neváhala ani minutu. Všechny nástroje, které s námi Petr dříve probíral, se pak dále více pospojovaly. Získala jsem větší přesah a učím se na vše dívat s nadhledem, podnikatelskému myšlení, využívat znalosti a nástroje, aby naše manufaktura prosperovala a dávalo nám to smysl. Je to výzva a radost z té každodenní cesty, což je pro mě obrovskou motivací. Na Petrovi je skvělé, že je otevřený novým přístupům a informacím, sám jde příkladem, protože na sobě intenzivně pracuje. Mám můj respekt s jakou pokorou a nadhledem přistupuje k podnikání a předávání svých znalostí a zkušeností ostatním. Svůj i náš čas, který spolu trávíme, využívá na maximum. Petr a jeho firma Sorudo jsou pro mě velkou inspirací a vzorem. Vřele doporučuji, protože pokud chcete posunout ať už sebe nebo vaše podnikání, je Petr ten správný a plně kompetentní člověk.


JUDr. Jindřiška Šulcová

patentová zástupkyně pro ochranné známky a poradkyně pro práva duševního vlastnictví

Pro Petrovu podnikatelskou akademii jsem se rozhodla hlavně proto, abych začala vnímat podnikání jako systém. Díky skvělým referencím na Petrovu práci jsem měla vysoká očekávání a můžu říct, že byla víc než naplněna. Hodně se mi líbilo, že Petr trpělivě opakuje základní principy, dokud si není jistý, že víme, o čem mluví a pomáhá s tím, abychom je uměli aplikovat do praxe. Největší přínos akademie ale vidím ve změně přístupu k podnikání jako takovému, díky kterému jednak vím, co změnit ve své praxi, zároveň ale dokážu ještě lépe pochopit své klienty, a to mě hodně těší. Takže za mě palec nahoru, vřele doporučuji.


ing. filip malenak

jednatel společnosti aplikace Záchranka

Dostal jsem nabídku konzultace a protože své myšlenky a plány rád konzultuji s lidmi kolem sebe, rozhodl jsem se to zkusit. Nikdy předtím jsem neměl možnost se setkat s konzultantem / externím koučem. Nic jsem od toho neočekával, ale nakonec jsem byl schůzkou příjemně překvapen. Řešili jsme strukturu mého projektu, financování, lidské zdroje a motivaci. Rád jsem si vyslechl názor někoho, kdo stojí zcela mimo projekt. Pro poskládání myšlenek bylo skvělé, že jsme si definovali priority, motivaci a cestu jak dosáhnout dalšího postupu. Pan Moučka byl velmi příjemný a povzbuzující. Společně se nám podařilo definovat několik možných cest, jak projekt do budoucna financovat, odborně posunout a dále vylepšit. Uvědomil jsem si některé nové aspekty mé práce. Díky Petrovi konzultaci věřím, že se mi podaří projekt uchopit tak, aby zachránil ještě tisíce lidských životů!


MgA. Aleš Výmola

video producent, režisér, výtvarník, video-grafik a animátor

Petrova konzultace mě doslova nakopla. Dala mi velký nadhled na mé rezervy a poskytla mi velké množství variant a možností řešení, jak své podnikání dále posunout. Chci v práci s Petrem pokračovat, protože cítím, že podnikání musím dostat dále, než kde momentálně jsem. Tato situace je dlouhodobě neúnosná a ztratil bych veškerý smysl a chuť něco dělat. Nevěděl jsem, kudy dál, ale teď se mi otevírají dveře neskutečných možností.


Jiří Nováček

textař se zaměřením na psaní osobních příběhů a textů s duší

S Petrem jsem měl konzultaci ohledně dalšího směřování pražského klubu nezávislých profesionálů Volnonožci. Petr je velmi přímý a má ohromný tah na branku. Jeho vůdčí schopnosti z něj doslova čiší. Také dokáže do momentálního chaosu vnést řád a najít postup, který situaci projasní a nasměruje vás na co nejpřímější cestu k danému cíli. Zároveň je cítit, že tyto postupy vychází z bohatých zkušeností a praxe. Petr mi pomohl především tím, že mi ukázal cestu z bahna detailů a administrativy, v kterém jsem se začal ztrácet. Udělal to rázně a bez zaváhání. Petra jako konzultanta mohu jedině doporučit.


Markéta Šandová 

projektová manažerka, AMSP ČR 

Kontakt a doporučení na Petra Moučku jsme získali od naší členské firmy z Hradce Králové, a proto jsme se jej rozhodli oslovit, zdali by nevystoupil na bezplatné akci pro mladé podnikatele a startupy, kterou jsem pořádala v rámci projektu Svou cestou – Young Business. Petr měl být „perličkou“ na závěr našeho setkání a jeho vizionářské vystoupení opravdu perličkou bylo. Petr je velice sympatický a úspěšný podnikatel, který si neváhal vymezit část svého pracovního dne pro dobrou věc. Nejen my, ale i přítomní hosté byli z jeho příběhu nadšení a rádi s ním budeme spolupracovat dále. Za AMSP ČR můžeme vřele doporučit!


RNDr. Helena Kurzweilová, CSc.

kouč osobního a profesního rozvoje

Petra jsem poznala na přednášce o plánování a realizaci projektů. Jsem posedlá efektivitou a velmi nerada dělám cokoliv, v čem nevidím jasný smysl a užitek. Všechny tyto potřeby Petr s přehledem naplnil. Nadchlo mě, jak jasně, jednoduše a smysluplně se dají promyslet, naplánovat a realizovat i opravdu velké věci. To, že to skutečně funguje, je vidět na Petrově životě. Lehkost a radost v každém kroku. Díky za krásné a užitečné inspirace!


Ing. Olga Rochowanská

stylistka a poradkyně s odíváním

Petr mi na přednášce Volnonožců ukázal, že rozjíždění a hlavně dotahování projektů, i několika najednou, není až taková věda. Poskytl nám geniálně jednoduché návody a nástroje, co musí obsahovat fungující plán, jak se kontrolovat, jak motivovat, aby to vše časově klaplo. Přednáška byla návodná, vtipná a nakopávací.


Ing. Kateřina Palátová

korektorka a webeditorka

Jsem moc ráda, že jsem se na přednášce setkala s tak výjimečným člověkem, jakým Petr Moučka je. Setkání s ním mě nabilo pozitivní energií. Líbí se mi jeho praktické nástroje v podnikání, byznys plán na A4, check-listy a kalendář projektů v Excelu. Neděkuji za inspiraci!


Mgr. Adéla Moravcová

ilustrátorka

Když jsme pozvali Petra Moučku, aby přednášel na setkání Volnonožců, věděli jsme, že bude dobrý. On však naprosto předčil naše očekávání, byl výborný! Nejen, že svým živým projevem a entuziasmem strhnul posluchače, vychrlil na nás v ucelené podobě spoustu informací o plánování projektů, tvorbě byznys plánu i o podnikání obecně. Je to člověk na svém místě, s cennými zkušenostmi, které umí jasně, srozumitelně a s úsměvem předávat dál.


MgA. Šimon Chloupek

grafik, lektor a poradce v oboru ekografika a ekodesign

Petr umí přenést to nejlepší z bojového umění do podnikání. Nemrhá časem a silami, ale jde efektivně na cíl. Na Petrovi mě zaujal jeho hodnotový žebříček a prostý fakt, že to má v hlavě srovnané. To dokládá zajímavá cesta, kterou ve svém vlastním podnikání ušel. Je energický řečník, ale dovede naslouchat, což je vzácná kombinace.


Petr Načeradský

provozovatel coworkingu Desk Room Praha

Nepotkal jsem mnoho lidí, kteří by měli životní hodnoty srovnané tak jako Petr. Ztělesňuje pro mě naplnění životního poslání — skloubení pomoci a inspirace druhým s byznysem, který opravdu dává hlubší smysl. I Petrův životní příběh je velice inspirativní!


David Kilingr

Když jsem setkali s panem Petrem Moučkou, líbilo se nám, že neztrácí čas a ihned nám dokázal vnést do našeho podnikání jiný úhel pohledu a podněty. Jak se dívat, přemýšlet v rámci optimalizačních přeměn v naší firmě. Děkujeme a těšíme se na další spolupráci.


Lukáš Rejchrt

Když mě Petr požádal o referenci ohledně naší konzultace, nejdříve jsem si přečetl ty, které tu již jsou. Mohu je všechny potvrdit 🙂 Dlouhodobě sleduji projekt FirstClass a chtěl jsem se zúčastnit Podnikatelské akademie. Po Petrově konzultaci jsem se ale rozhodl pro jeho vedení v začátcích podnikání. Petr toho má evidentně již hodně vyzkoušeno a vykrystalizováno. Je vidět jeho jasný vhled do věcí i nadhled, který nám zatím chybí. Setkání s Petrem vám vlije energii do podnikání a Petr rozhodně nemarní čas zbytečnostmi, až je to překvapující.


Dominika Špačková

poradkyně a lektorka kariérního rozvoje a podnikání pro ženy, maminkatelky

Petr Moučka je můj velký podnikatelský vzor. Je skvělý stratég, takže s ním ráda probírám svůj byznys a věci okolo.


JUDr. Lucie Radkovičová

IT právnička a advokátka

Petr Moučka mi vnesl do podnikání systém, prostor v hlavě a jasné linie toho, jak dotáhnout do konce věci, o kterých vím, že mám dělat, ale z důvodu časového zahlcení a netřídění jsem je přestala dělat. A nad tím vším se mi líbí, že mě Petr vede k samostatnosti (ne k závislosti)!


Libor Pelikán

S panem Moučkou jsme spolu s mými kolegy konzultovali náš začínající projekt. Petr jako konzultant kladl výborné otázky, velmi rychle analyzoval náš projekt a dokázal odhalit aktuálně největší problém. Zároveň nám hned navrhl několik možných řešení tohoto problému. Dal nám příklady, jak by to řešil on a jak podobný problém řeší v jiných firmách. Mohli jsme si tedy na praktických příkladech představit reálný postup. Oproti jiným konzultantům dokáže Petr předávat informace i v podobě dobře představitelných přirovnání, která mě osobně pomohla a dělala problémy více hmatatelné.


Barbora Telecká

Setkání s Petrem bylo pro náš vznikající projekt velice obohacující. S kolegy jsme pochopili, co by mohlo představovat různá úskalí při jeho realizaci. Petr nám ukázal, jak se na projekt dívat z několika úhlů pohledu, což nám velice otevřelo oči, protože jsme si uvědomili, že jsme nějaké varianty provedení přehlídli. Díky Petrovi a jeho bohatým zkušenostem s vedením projektů jsme získali také lepší náhled na to, jak náš projekt uchopit lépe a především jednodušeji a jak se již dopředu vyvarovat nejčastějším chybám, které by naše podnikání mohly velice ohrozit, za což jsme mu velice vděčni. Za jeho čas mu velmi děkujeme a rozhodně jeho konzultace doporučujeme.